Skip to content

X-Faktor Magyarországon 2014 – hírek – sztárok – videók – interjúk

X-Faktor

Menu
  • Internet
  • Partnerek
  • Receptek
Menu
kerti öntözőrendszer

Nem szabad ezeket elhinni a kerti öntözőrendszerről

Posted on 2021. november 10. szerda
A locsolórendszerek témakörét a mai napig sok tévhit övezi. Egyesek pedig bedőlnek a hiteltelen állításoknak, nemet mondva egy olyan korszerű kerti öntözőrendszer megoldásnak, amivel kétségtelenül szebb és egészségesebb lehetne a kert. Az egyik ilyen tévhit, hogy télen nem lehet elvégezni a rendszer telepítését.
Pedig az igazság az, hogy ebben az időszakban is vállalnak munkát a szakik. Persze nem akkor, amikor annyira hideg van, hogy megfagy a föld és nem lehet normálisan ásni, vagy épp hó fed mindent. A kerti öntözőrendszer esetében egy régóta keringő álhír az is, hogy egyes alkatrészek hamar elromlanak.

Mivel egy olyan műszerről van szó, amit ugye emberek gyártanak és szerelnek össze, ezért megeshet, hogy egy bizonyos idő után valami felmondja a szolgálatot. Azonban a meghibásodások szinte minden alkalommal két dologra vezethetők vissza. Egyrészt a szakértelem hiányára az öntöző telepítésénél, másrészt pedig az öntözőrendszer helytelen karbantartására.
Amikor tehát a kerti öntözőrendszer kiválasztása a cél, akkor mindig megéri egy jól ismert, bevált brandre szavazni. A telepítést pedig tanácsos egy szakemberre bízni. Egy másik fals hiedelem, hogy a hibrid kerti öntözőrendszer egy teljesen új locsolórendszer kategória. A hibrid nem egy harmadik fajta, mivel ez csak annyit jelent, hogy több öntöző márka egyidejű felhasználásával készült el.

Sok múlik az öntözőrendszer tervezésen

Már a kezdeti lépéseknél eldőlhet, hogy mennyire lesz jó a locsolórendszer. Ezért is fontos, hogy az öntözőrendszer tervezése szakember által legyen végezve, aki pontosan tudja, hogy mitől garantált a siker. Ezen lépésnél a kertmester kitér a szórófejekre és az öntöző elemekre is. A földbe süllyeszthető szórófejek alapvetően két csoportra oszthatók.
A füves területek megöntözésére kialakított spray vagy rotoros szórófejek a működésüket tekintve nagyban különböznek egymástól. Az öntözőrendszer tervezése során ezt szükséges észben tartani. Ugye a spray modellek kis és tagolt területek tökéletes megöntözésére valók. Ezzel szemben a rotoros változatok közép- és nagy területek megöntözésére adnak megoldást.
« Előző: Hogyan kell élesíteni egy vadászkést?
Mennyibe kerül egy esküvői vacsora? :Következő »

Navigáció

  • Internet
  • Partnerek
  • Receptek

Címkék

Alföldi Róbert Antal Tímea Baricz Gergő Batánovics Lili ByTheWay Csobot Adél Csordás Ákos Danics Dóra Fat Phoenix Fehér Zoltán Geszti Péter Janicsák Veca Keresztes Ildikó Király L. Norbert Kocsis Tibor Kovács László Stone Kováts Vera Krasznai Tünde Like LiL C. Malek Miklós mentor Muri Enikő Nagy Feró Oláh Gergő Péterffy Lili Rocktenors RTL Klub Simon Cowell Szabó Dávid Szabó Ádám Szikora Róbert Takács Nikolas Tarány Tamás Tóth Gabi Vastag Csaba Vastag Tamás Wolf Kati X-factor X-Faktor X-Faktor videók X-Faktor válogatás x faktor döntő Zámbó Krisztián Ördög Nóra
©2026 X-Faktor Magyarországon 2014 – hírek – sztárok – videók – interjúk | Design: Newspaperly WordPress Theme
Hozzájárulás kezelése

A legjobb felhasználói élmény biztosítása érdekében olyan technológiákat használunk, mint például a cookie-k, amelyek tárolják az eszközinformációkat és/vagy hozzáférnek azokhoz. Ezen technológiákhoz való hozzájárulás lehetővé teszi számunkra, hogy olyan adatokat dolgozzunk fel ezen az oldalon, mint a böngészési viselkedés vagy az egyedi azonosítók. A hozzájárulás elmaradása vagy visszavonása hátrányosan befolyásolhat bizonyos funkciókat és funkciókat.

Funkcionális Always active
A technikai tárolás vagy hozzáférés szigorúan szükséges az előfizető vagy felhasználó által kifejezetten kért konkrét szolgáltatás igénybevételének lehetővé tételéhez, vagy kizárólag a kommunikáció elektronikus hírközlő hálózaton keresztül történő továbbításához.
Preferences
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Statisztikák
The technical storage or access that is used exclusively for statistical purposes. The technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Marketing
The technical storage or access is required to create user profiles to send advertising, or to track the user on a website or across several websites for similar marketing purposes.
Manage options Manage services Manage {vendor_count} vendors Read more about these purposes
Beállítások megtekintése
{title} {title} {title}